Här finns hjälp

Evonhuset | Malmö

E-post: evonhuset@malmo.se
Tel: 020-35 40 40
Webbplats

Evonhuset (tidigare KST – Kompetenscentrum Sexuella Tjänster) vänder sig till dig som säljer, köper, byter eller konsumerar sexuella tjänster på olika sätt. De erbjuder samtal via mail, chatt, telefon och personliga möten, praktisk hjälp samt stöd i kontakten med andra resurser i samhället.

KAST - Köpare Av Sexuella Tjänster | Göteborg

E-post: kast@socialresurs.goteborg.se
Telefon: 031-367 91 95
Webbplats

KAST vänder sig till dig som köper sexuella tjänster, eller dig som har funderingar kring sexköp. De vänder sig även till dig som upplever att du har ett tvångsmässigt sexuellt beteende, så kallat sexmissbruk. Genom KAST kan du få stöd i att bryta ett destruktivt sexuellt beteende.

KAST - Köpare Av Sexuella Tjänster | Stockholm

E-post: kastmail.sof@stockholm.se
Telefon: 020–220 440
Webbplats

KAST vänder sig till dig som köper sexuella tjänster, eller dig som har funderingar kring sexköp. De vänder sig även till dig som upplever att du har ett tvångsmässigt sexuellt beteende, så kallat sexmissbruk.

KAST – Köpare Av Sexuella Tjänster | Värmland

E-post: kastvarmland@karlstad.se
Tel: 0200-290 900

KAST vänder sig till dig som köper sexuella tjänster, eller dig som har funderingar kring sexköp. De vänder sig även till dig som upplever att du har ett tvångsmässigt sexuellt beteende, så kallat sexmissbruk. Genom KAST kan du få stöd i att bryta ett destruktivt sexuellt beteende.

Mikamottagning | Göteborg

E-post: mikamottagningen@socialresurs.goteborg.se
Telefon: 020-32 73 28
Webbplats

Vänder sig till dig som har fått ersättning för att ha sex med någon eller skadar dig med sex. Till Mikamottagningen kan du komma med dina funderingar och samtala om din situation.

Mikamottagning | Stockholm

E-post: mikamottagningen.sof@stockholm.se
Telefon: 08-508 25 501 eller 08-668 69 87
Webbplats

Mikamottagningen är öppen för dig som får ersättning för att ha sex med någon eller skadar dig med sex. Mottagningen är även öppen för personer som utsätts för människohandel för sexuella ändamål.

Regionkoordinator - Bergslagen

Dalarna, Värmland, Örebro

Mia Schyberg
maria.schyberg@kristinehamn.se
0550-88567, 072-1458924

Regionkoordinator - Mitt

Västmanland, Gävleborg, Uppsala

Anna Runesson
anna.runesson@vasteras.se
021-391496

Carmen Jorro Martinez
carmen.jorro.martinez@vasteras.se
021-396514

Regionkoordinator - Nord

Jämtland, Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland

Eva Norlin
eva.norlin@umea.se
0703-284869

Regionkoordinator - Öst

Jönköping, Sörmland, Östergötland 

Johan Landstedt
johan.landstedt@norrkoping.se 
011-157725

Charlotte Edman
charlotte.edman@jonkoping.se 
036-105347

Lena Pettersson 
lena.pettersson2@jonkoping.se

036-105347

Regionkoordinator - Stockholm

Stockholm, Gotland

Jenny Selenius
(Barn & unga)
jenny.selenius@stockholm.se
08-50843726
0761243726

Elisabet Lundqvist
(Vuxna)
elisabet.lundqvist@stockholm.se
08-50825669
076-1225669

Regionkoordinator - Syd

Blekinge, Kalmar, Kronoberg, Skåne

Lisa Green
lisa.green@malmo.se
040-349354
0734-352792

Sara Olsson
Sara.olsson@malmo.se
040-349355
0708-511273

Regionkoordinator - Väst

Västra Götaland, Halland

Åsa Ekman
(Sexuella ändamål) 
asa.ekman@socialresurs.goteborg.se
031-3679331

Emilie Holmström ​​​​​
(Andra ändamål)
emilie.holmstrom@socialresurs.goteborg.se ​​​​​​
031-3679916

Petra Malmström
(Sexuella ändamål) 
petra.malmstrom@socialresurs.goteborg.se
0722-02 67 13